Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
KazaloKazalo  Latest imagesLatest images  IščiIšči  Registriraj seRegistriraj se  PrijavaPrijava  

 

 Zajčki

Go down 
+2
dul~anny
TeiiicHa.^^
6 posters
AvtorSporočilo
TeiiicHa.^^
Admin
TeiiicHa.^^


Število prispevkov : 993
Registration date : 12/07/2008

Zajčki Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Zajčki   Zajčki Icon_minipostedSre Jul 16, 2008 12:22 am

Zajčki


Zajce deLimo na več skupin.



Pravi zajci (znanstveno ime Lepus) poseljujejo Evrazijo, večino Afrike in Severno Ameriko. Vse vrste so si med seboj bolj ali manj podobne, tako da jih je pogosto težko razlikovati. Štiri druge leporidne vrste iz rodov Caprolagus in Pronolagus tudi imenujemo »zajci«. Te živali se premikajo zelo hitro. Evropski rjavi zajec lahko teče s hitrostjo do 70 km/h. Običajno te dolgouhe živali plašne, v času parjenja pa samci zaradi postavljanja pred samicami večinoma spremenijo svoje vedenje.


Poljski zajec (znanstveno ime Lepus europaeus) je vrsta zajca, ki je razširjen po celi Evropi razen Islandije in severne Skandinavije; po jugozahodni, srednji in vzhodni Aziji in Afriki.


______________________

Splošno o zajcih


Na svetu je 54 različnih vrst zajcev, Slovenijo pa naseljujeta dve vrsti. Zajce so še do nedavnega prištevali med glodavce. Vendar z njimi nimajo skupnih prednikov in spadajo v samostojen red zajcev. V Evropi so poleg poljskega še planinski zajec in divji kunec. Zajci sicer imajo glodače, vendar se od glodavcev ločijo po številu zob. Glodavci imajo v zgornji čeljusti po, zajci pa po 4 sekalce. Ko jedo, zajci s čeljustmi gibljejo vodoravno in hrane nikoli ne držijo s prvimi nogami. S krčenjem gozdov in širjenjem kultiviranih površin se je zajcu v Evropi močno razširil življenjski prostor. Tako danes naseljuje praktično celo Evropo.

Življenjska strategija zajca je izmikanje naravnim sovražnikom, temu sta prilagojena tako telesna zgradba kot vedenje. Je izredno pozorna žival, stalno vohlja in prisluškuje, tudi vidi izvrstno.

_____________________________________

Razpišite se o zajčkih.

______________________________________

Zajčki 3_zajci
Nazaj na vrh Go down
https://vondys.slovenianforum.com
dul~anny

dul~anny


Število prispevkov : 671
Registration date : 14/07/2008

Zajčki Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Zajčki   Zajčki Icon_minipostedSob Jul 19, 2008 10:35 am

So lepi ... sao jih nebi mela *ponos*
Nazaj na vrh Go down
urshy

urshy


Število prispevkov : 337
Registration date : 15/07/2008

Zajčki Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Zajčki   Zajčki Icon_minipostedSob Jul 19, 2008 10:40 am

Jaz bi jih mela.. pa nesmem jok jok jok jok žalostn jok žalostn
Nazaj na vrh Go down
TeiiicHa.^^
Admin
TeiiicHa.^^


Število prispevkov : 993
Registration date : 12/07/2008

Zajčki Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Zajčki   Zajčki Icon_minipostedSob Jul 19, 2008 1:32 pm

Tki lepi nežni so *love*
Nazaj na vrh Go down
https://vondys.slovenianforum.com
×...Vondy...×

×...Vondy...×


Število prispevkov : 11
Registration date : 18/07/2008

Zajčki Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Zajčki   Zajčki Icon_minipostedNed Jul 20, 2008 8:37 pm

jkst ga pa mam doma Very Happy Very Happy Very Happy fuul cartkan je sam včasih je pa prava zgaga!!!
Nazaj na vrh Go down
TeiiicHa.^^
Admin
TeiiicHa.^^


Število prispevkov : 993
Registration date : 12/07/2008

Zajčki Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Zajčki   Zajčki Icon_minipostedNed Jul 20, 2008 10:08 pm

aiia mi smo jih tudi nekai časa meli zj pa nimamo več. žalostn
Nazaj na vrh Go down
https://vondys.slovenianforum.com
...f.t.u...<3
Admin
...f.t.u...<3


Število prispevkov : 294
Age : 30
Location : con mi Ucker
Registration date : 13/07/2008

Zajčki Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Zajčki   Zajčki Icon_minipostedPon Jul 21, 2008 11:06 am

TeiiicHa.^^ je napisal/a:
Tki lepi nežni so *love*
love
Nazaj na vrh Go down
*Rbd Chica*

*Rbd Chica*


Število prispevkov : 334
Registration date : 31/07/2008

Zajčki Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Zajčki   Zajčki Icon_minipostedSob Avg 02, 2008 11:33 am

jaz pa mam zajce meni so prav lepi ko so majhni
potem jih lahko nosim Very Happy
Nazaj na vrh Go down
TeiiicHa.^^
Admin
TeiiicHa.^^


Število prispevkov : 993
Registration date : 12/07/2008

Zajčki Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Zajčki   Zajčki Icon_minipostedSre Avg 13, 2008 3:34 pm

aiia. Mi smo jih tut meLi. Samo zj pa nimamo več zmatran
Nazaj na vrh Go down
https://vondys.slovenianforum.com
Sponsored content





Zajčki Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Zajčki   Zajčki Icon_miniposted

Nazaj na vrh Go down
 
Zajčki
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 1

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
 :: Ostalo :: Živali-
Pojdi na: